Із історії школи

Спеціалізована школа №76 з поглибленим вивченням української мови та літератури ім. Олеся Гончара має своє глибоке коріння.
Вперше в Києві школа під таким номером з’явилася ще в 1918 році – тоді це була школа робітничої молоді на Трухановому острові. Потім це була початкова школа, семирічна, а з 1971року школа № 76 стала середньою загальноосвітньою і відсвяткувала своє новосілля в новозбудованому приміщенні в малозаселеному районі Микільської Борщагівки. Упродовж свого існування школа завжди була україномовною.
У 2003 розпочалася добудова нових і реконструкція старих корпусів школи, адже всі попередні роки навчальний заклад із-за великої кількості учнів працював у дві зміни.
Після завершення будівництва на околиці Києва з’явилось оновлене сучасне приміщення навчального закладу з п’яти корпусів, а отже – значно покращились умови для навчально-виховного процесу.
За близько сорокарічне існування закладу як загальноосвітньої середньої школи з її стін випущено понад 100 золотих і срібних медалістів. Учні школи є призерами районних і міських олімпіад, конкурсів, переможцями Всеукраїнських і міжнародних спортивних змагань.
В 2005 році школа №76 отримала статус спеціалізованої з поглибленим вивченням української мови та літератури, а в серпні 2007 року їй було присвоєно ім’я всесвітньо відомого українського письменника і видатного громадського діяча Олеся Терентійовича Гончара. 1 квітня 2009 року до 90-річчя з дня народження О.Т.Гончара було створено і відкрито шкільний музей.
Школа №76 ім. Олеся Гончара має свою символіку, яка сприяє національному вихованню учнів, відродженню вікових традицій українського народу — герб, гімн, вимпел школи, а також значок з зображенням герба школи.

Герб, вимпел і гімн школи – є результатом спільної творчості учнів, педагогів і батьків.

Герб школи створений в 2001 році.

У конкурсі на кращий проект герба школи приймали участь учні, батьки, учителі. Кращим визнаний проект учня 11-А класу (2001р.) Макєєва Олександра.

Вимпел школи.

Вимпел — перший шкільний символ, який народився ще у 1995 році. На синьо-жовтому фоні — палаючий факел, що символізує собою незгасиме полум’я знань. Білосніжний голуб — символ миру, і вічний, як життя, шкільний дзвоник, який щодня кличе учнів сш №76 на вершину знань. Під мирним небом - в постійному стремлінні до знань.

Гімн школи №76 створений у 2000 році

Автор віршів – учитель української мови та літератури Петровська Людмила Іллівна.
Автор музики – учитель музики і співів Полєвая Олена Григорівна

Україна – велика родина,
І, як мати, для всіх нас єдина,
Україна – це наше коріння,
І завзяття, і серця горіння.

Наша школа – маленька краплина
Того щастя, що зветься родина,
Так по-батьківськи всіх зустрічає
І в доросле життя проводжає.

В материнські бере нас долоні,
В чисті роси веде світанкові,
Вчить велику Вітчизну любити,
Честі й слави батьків не згубити!

Відкриває нам даль неозору,
Зігріває своєю Любов’ю.
Наша школа – це справжня родина,
І, як мати, для всіх нас єдина.

На сьогоднішній день школа розташовується в п’яти корпусах, у яких створені комфортні умови для здійснення освітнього процесу